• Default
  • Title
  • Date
  • Random

MaindNyNa biela 78CBsoft 2017 78Sport logo Nike 78sita 78


Varga z ME odstúpil

varga45_thumb_252b_-_kopia17. 06. 2017

Aj druhé dnešné zlato putuje do Portagalska. Prvú a hneď zlatú z ME získal Joao Pereira. Striebro získal v mohutnom finiši vedúcej trojice Francúz Raphael Montoya a bronz ďalší Portugalčan Joao Silva. Pre všetkých troch pretekárov sú to premiérové medaily z ME. 
Richard Varga napriek veľkým zdravotným problémom vyplával prvý z vody, na cyklistike dojazdil v čelnej skupine, v ktorej bolo 19 jazdcov. S približne 50 sekundovou stratou dojazdila do depa druhá, približne rovnako veľká skupina, v ktorej boli napr. Alarza, či Pevcov.
Rišo si počas minulotýždňového štartu v Leedsi strhol kožu na chodidle. Problém bol natoľko veľký, že ho musel riešiť lekárskym zákrokom. Krívajúc, ale s odhodlaním na štart jednoznačne nastúpiť pricestoval do Kitzbuehlu. No keďže celou cestou z Bratislavy bola v aute pustená klíma, k problémom s chodidlom sa pridal problém prechladnutia. V piatok sa však niekoľkokrát vypotil a popoludní sa rozhodol, že na štart predsa len nastúpi.
V samotných pretekoch teplotu nepociťoval, výrazne väčší problém bolo chodidlo. Pre bezproblémové dokončenie pretekov urobil dokonca aj vec, ktorá sa na vrcholných pretekoch v súťaži elity nevidí. Na zranenú nohu si obul ponožku!!! Nepomohlo. Už z výrazu tváre bolo jasné, že každý krok mu robí obrovské bolesti. V poradí sa pomaličky prepadával a v priebehu tretieho kola z pretekov odstúpil. Bolo to správne rozhodnutie. Je to jeho druhé odstúpenie z ME. V roku 2013 nedokončil ME v tureckej Alanyi z dôvodu defektu na cyklistickej časti. 

VÝSLEDKY

varga22__thumb_249a_-_kopia

varga22_kitz2017

varga22kitz_thumb_252b_-_kopia.

varga22_thumb_263c_-_3._kopia
Rišo si na ľavú nohu obúva ponožku!!!
varga22_thumb_264d_-_kopia
Napriek obúvaniu ponožky z depa nevybiehal posledný zo skupiny! Ponožku vidieť na ľavej nohe.
varga22_thumb_26b0_-_kopia
Takýto výraz u Riša sme doteraz nevideli - končí druhé kolo a v treťom z pretekov odstupuje
pereira22_thumb_26f8_-_kopia

logo etu

logo sov logo ksz

narodne m

logo-minedu-sk_180 Rok 2017 - 245.509 Eur