• Default
  • Title
  • Date
  • Random

MaindNyNa biela 78CBsoft 2017 78Sport logo Nike 78sita 78


MOV - tretia sada medailí na OH!!!

logo_tokyo202012. 06. 2017


Na základe dlhodobej snahy ITU a priamo v MOV jej člena - prezidentky ITU Marisol Casado, sa podarilo v rámci väčšieho zásahu do programu OH v Tokiu presadiť rozšírenie triatlonu!
Senzačná správa prišla v piatok zo sídla MOV v Lausanne. Triatlon sa spolu s niektorými ďalšími športami rozširuje (na úkor atletiky -105 športovcov, vzpierania -64, zápasenia -56, jachtingu -30, streľby -30, veslovania -24, plávania -22, vodného póla -18)! Popri pretekoch jednotlivcov sa už v Tokiu bude súťažiť v síce mladej, no mimoriadne obľúbenej disciplíne - mix štafetách. Túto súťaž sme navrhli aj pre EYOF Košice 2021. MOV popri zaradení 5 nových ukážkových športov, rozšíril program o15 nových disciplín (vo viacerých športoch ide rovnako ako v triatlone o spoločnú súťaž mužov a žien).

Zatiaľ bližšie informácie k dispozícii nemáme, ale s veľkou mierou pravdepodobnosti sa bude počet štartujúcich triatlonistov na OH zvyšovať! Iniciatíva pred Riom bola zaradiť mix štafety vďaka rozšíreniu počtu individuálnych štartujúcich. Išlo o navýšenie z 55 na 65 štartujúcich, čím by sa výrazne rozšíril počet krajín, ktoré by mohli súťaž štafiet obsadiť. Pri počte 55 individuálnych štartujúcich teoreticky mohlo byť na štarte štafiet (pri nasadení len štartujúcich v individuálnych štartoch) maximálne 17. Prakticky by však toto číslo bolo nižšie, konkrétne v Riu by sa na štart mohlo postaviť iba 14 krajín (Austrália, Veľká Británia, USA, Švajčiarsko, Španielsko, Francúzsko, Kanada, Nový Zéland, Taliansko, Južná Afrika, Maďarsko, Belgicko, Mexiko a Rusko. Zámerom ITU bola snaha o zabezpečenie minimálne 25 štartujúcich štafiet. 
Na vynikajúcu správu z Lausanne reagovala ITU hneď na svojej stránke - MOV zaradilo triatlonové mix štafety na OH Tokio 2020.

logo etu

logo sov logo ksz

narodne m

logo-minedu-sk_180 Rok 2017 - 245.509 Eur