MS v štafetovom triatlone
logoitu_80_www16. 07. 2017

V nemeckom Hamburgu sa uskutočnili MS v mix štafetovom triatlone. Majstrovský titul získala premiérovo štafeta Austrálie v zložení Charlotte McShane, Matthew Hauser, Ashleigh Gentle a Jacob Birtwhistle. Striebro získala štafeta obhajcov titulu - USA (Kirsten Kasper, Ben Kanute, Katie Zaferes a Matthew McElroy) a bronz prekvapujúco Holandsko (Maaike Caelers, Marco Van Der Stel, Rachel Klamer a Jorik Van Egdom).
Pretekalo sa na tratiach v dĺžkach 0,3-7-1,6.
V poslednom úseku, keď na čele bola s 20sek. náskokom americko-kanadská dvojica (McElroy, Lepage), obhajoba štafety USA sa zdala úplne istá. Paradoxne rozhodol pád Kanaďana. Lepage nezavinene padol v úvode cyklistiky a z vedúceho dua ostal na čele Američan. Osamotený Američan proti štvorici (GBR, AUS, NED a CAN) nemal šancu. Kvarteto ho dostihlo prakticky pri zoskakovaní z bicyklov do depa.
V Hamburgu sa udeľovali majstrovské tituly už piatykrát v rade, pričom celkove to boli ešte len deviate MS v štafetovom triatlone. Priebeh pretekov - novej olympijskej disciplíny (mix štafety budú mať premiéru v Tokiu) bol veľmi napínavý a zaujímavý. Z 21 štartujúcich štafiet do cieľa dobehlo 19 štafiet v rozpätí 4 min a 51 sekúnd. Dve štafety boli po strate celého kola z pretekov odvolané - Rakúska a Mexická.