Accommodation
Sériu športových podujatí ...
logo_sita13014. 07. 2017


 

Sériu športových podujatí otvorí v sobotu Night Run v Liptovskom Mikuláši
Štart pretekov je naplánovaný z Námestia osloboditeľov v Liptovskom Mikuláši

 

LIPTOVSKÝ MIKULÁŠ 14. júla (SITA) - Na Liptove sa v júli a v auguste uskutoční 3. ročník série športových pretekov 123athlon. Podujatie pre hobby športovcov otvorí v sobotu o 21:30 Night Run

v Liptovskom Mikuláši. 

 

 

„Night Run sa začína programom pre deti. K dispozícii budú tiež rôzne promo stánky, kde si okoloidúci môžu zadarmo spraviť analýzu chodidla, pričom im personál poradí, aké tenisky sú pre nich najvhodnejšie. Samotný štart pretekov je naplánovaný z Námestia osloboditeľov v Liptovskom Mikuláši. Štart je hromadný a beží sa päťkilometrový okruh. Pretekári si môžu vybrať, či ho absolvujú raz alebo dvakrát,“ priblížil jeden z organizátorov podujatia Michal Velner.

Akcia bude pokračovať 5. augusta v Hrabove pri Ružomberku pretekmi Cross Duatlon so štartom o 9:00. Na bicykli súťažiaci absolvujú štyri a pol kilometra, rovnako dlhý úsek zabehnú. Cyklus podujatí zavŕši 26. augusta Cross Triatlon v Liptovskom Trnovci s hromadným štartom z Liptovskej Mary o 9:30. Plavecká časť bude tvoriť pol kilometra, cyklistická pätnásť kilometrov a bežecká päť kilometrov. V promo stánkoch si návštevníci budú môcť otestovať nové modely bicyklov. V závere sa vyhlásia výsledky celej série 123athlon.

„Tento rok sme zo štartovacích balíčkov vynechali tričká a nahradili sme ich elastickými univerzálnymi šatkami a medailami pre každého účastníka. Medaila z každého podujatia je iná. Pretekár, ktorý absolvuje celú sériu 123athlon, bude mať v zbierke tri samostatné medaily tvoriace celok. Na záver každého podujatia žrebujeme tombolu na základe štartových čísel. Aktuálne v nej máme najmä rôzne darčekové koše, ale aj auto na víkend s plnou nádržou či vyhliadkový let vrtuľníkom,“ vysvetlil Velner.

Na podujatí sa môže zúčastniť ktokoľvek, v minulosti súťažili aj hendikepovaní pretekári. Night Run je obmedzený na 350 štartovacích miest, Cross Duatlon na 100 a Cross Triatlon na 200. „Úloha podujatí je jednoduchá - inšpirovať ľudí k športovým aktivitám. Sme podujatie určené primárne pre amatérov a hobby športovcov. Chceme ľudí motivovať k športu a komunitnejšiemu životu,“ dodal Velner.

(SITA, mt;jm),123

 

 
huub-logo
logo-maind

logo-kiwami
vinari_sered

 

logo-victory

     

REPREZENTÁCIA


logo_sita_373
 
logo-itulogo-etulogo-sovlogo-ksz  
narodne_m logo-minedu-sk_180       Rok 2017 - 245.509 Eur  
 logo_stu_25_vyrocie