Accommodation
Do projektu Ukáž sa! sa ...
logo_sita13009. 07. 2017


 

Do projektu Ukáž sa! sa zapojilo 116 talentovaných športovcov

 

BRATISLAVA 6. júla (SITA) - Až 116 mladých talentovaných športovcov sa zapojilo do druhého ročníka grantového programu Ukáž sa!. Nadácia Slovenského olympijského výboru prerozdelí až 30-tisíc eur tým, ktorí v internetovom hlasovaní získajú najviac hlasov verejnosti.

Spomedzi prihlásených projektov majú zastúpenie športy ako atletika, lyžovanie, plávanie, ale aj spoločenský tanec či bedminton. "Teší nás, že do druhého ročníka tohto grantového programu sa zapojilo toľko mladých športových talentov. V porovnaní s minulým rokom je to nárast o viac ako 40 projektov. Opäť sa ukázalo, že mladí športovci majú chuť aj odvahu zabojovať nielen na športoviskách, ale aj v rámci grantov. Veríme, že motivujúca finančná podpora zo strany Nadácie SOV im pomôže rozvíjať ich športový talent,“ povedal prezident SOV Anton Siekel.

 

Zo všetkých prijatých žiadostí odborná komisia vybrala dvanásť žiadateľov, ktorí zabojujú o hlasy verejnosti prostredníctvom internetového hlasovania na stránke Nadácie SOV. Hlasovanie bude prebiehať od od 7. júla do 29. júla 2017. Výsledky grantového programu vyhlásia začiatkom septembra. Ambasádormi programu sú plavec Richard Nagy, lyžiarka Petra Vlhová a hokejista Dominik Graňák.

"Sme radi, že do projektu sa zapojili mládežníci z rôznych športových disciplín od atletiky, džuda, triatlonu, gymnastiky, streľby, až po jachting či golf. Hovorí to veľa o tom, že máme na Slovensku veľa talentovaných športovcov, ktorí sa skutočne venujú aj verejnosťou menej sledovaným športom. Oceňujem aj kvalitu spracovania projektov a videá, ktoré boli kreatívne a veľmi pekné. Pri hodnotení žiadostí sme si uvedomili, že síce nie všetci sa môžu dostať do najlepšej dvanástky, ale medzi 116 žiadateľmi je stále veľa športovcov, ktorí si zasluhujú našu pozornosť. Preto sme sa rozhodli, že okrem najlepšej dvanástky podporíme ďalších 18 mladých talentovaných športovcov,“ povedal predseda Správnej rady Nadácie SOV Dušan Guľaš.

TOP 12 grantového programu Ukáž sa! za rok 2017: 1. Daniel Kováč (atletika), 2. Jessica Zatlkajová (rýchlostná kanoistika), 3. Jessica Triebeľová (box), 4. Mária Nagyová (spoločenský tanec), 5. Klaudia Nemcová (zjazdové lyžovanie), 6. Martin Józsa (snoubording), 7. Ema Gabaniová (krasokorčuľovanie), 8. Alžbeta Peruňská (bedminton), 9. Sabina Kupčová (plávanie), 10. Jakub Jenčuš (BMX), 11. Tatiana Blattnerová (paraplávanie), 12. Julián Enriko Smoliga (karate)

Prostredníctvom tlačovej správy informoval agentúru SITA Richard Fides z Grape PR.

(SITA, fr;lr),123

 
huub-logo
logo-maind

logo-kiwami
vinari_sered

 

logo-victory

     

REPREZENTÁCIA


logo_sita_373
 
logo-itulogo-etulogo-sovlogo-ksz  
narodne_m logo-minedu-sk_180       Rok 2017 - 245.509 Eur  
 logo_stu_25_vyrocie